В пошуках балансу. Чому виникає дефіцит або профіцит бюджету?

«Ціна держави» пояснює, що означає дефіцит та профіцит бюджету, а також, чому Державний бюджет в Україні є зазвичай дефіцитним, а місцеві бюджети – профіцитні?

Читати далі

Прибутки Нафтогазу сприяли росту доходів зведеного бюджету в листопаді

В листопаді до бюджетів всіх рівнів було залучено 122 млрд грн., що на 21.6% більше ніж в листопаді 2017 року. Росту доходів сприяло перерахування дивідендів від Нафтогазу, а також ріст обсягів рентної плати.

Читати далі

Топ-5 видатків Державного бюджету на розвиток регіонів 2019 року

Будувати та ремонтувати дороги, школи, амбулаторії, стадіони, ЦНАПи тощо лише коштом місцевих бюджетів – особливо у сільській місцевості – майже нереально. Коштів бракує. Тому щороку з державного бюджету через механізми субвенцій і проектного фінансування в територіальні громади «вливають» фінансовий ресурс для підтримання соціально-економічного розвитку. І хоча суми такого «вливання» становлять менше 10% загального обсягу коштів, переданих з державного бюджету до місцевих, для окремих територіальних громад вони є чи не єдиним джерелом фінансування свого розвитку.

Читати далі

Виконання бюджету - 2018 у жовтні: темп росту доходів відстає від плану

У жовтні 2018 року темпи росту доходів зведеного бюджету України дещо відстають від плану. Зокрема план по приватизації виконано лише на 0.6%. Однак ріст імпорту, девальвація та зростання зарплат забезпечують хороший темп зростання податкових надходжень.

Читати далі

Як воєнний стан вплине на бюджетну сферу?

За умов воєнного стану Державний бюджет переходить в ручний режим керування.

За всю історію незалежності в Україні ще не запроваджували воєнного стану, тому спрогнозувати його наслідки складно. «Ціна держави» з’ясувала, як воєнний стан може вплинути на Державний бюджет. В умовах воєнного стану бюджет втрачає свою значущість на користь швидких процедур і меншої кількості залучених до рішення сторін

Читати далі

Проект бюджету збалансований, але із "заначками"

Уряду вдалось уникнути радикальних змін при доопрацюванні проекту бюджету на 2019 рік. «Ціна держави» виокремила важливих 5 тез про зміни, які вніс уряд до проекту бюджету.

Читати далі

Виконання бюджету-2018 у вересні: доходи дещо пожвавились, але ризики зберігаються

За вересень 2018 року темпи росту доходів зведеного бюджету України дещо пожвавились. 2018 року вони були більшими на 18.7 % ніж рік тому (17.1% у серпні). Ці темпи наповнення перевищують річні очікувані урядом на 2018 на рік (+15.3% р/р). Всього ж у вересні до зведеного бюджету було зібрано 87.8 млрд грн., що на 13.8 млрд грн. більше ніж у вересні 2017 року.

Читати далі

Особливості децентралізації: як держава допомагає «бідним» громадам за рахунок «багатих»

«Ціна держави» пояснює яким чином держава вирівнює фінансову спроможність «бідних» громад за рахунок «багатих» (в чому полягає суть реверсної та базової дотації, а також горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів), та якими будуть його особливості 2019 році.

Читати далі

Проект Державного бюджету 2019: зміна механізму фінансування медицини триває

Просування медичної реформи вплинуло на особливості формування проекту Державного бюджету на 2019 рік. І хоча збільшення видатків та охорону здоров’я порівняно незначне, сама структура видатків на охорону здоров’я трохи змінилася проти 2018 року. Ідеться про збільшення видатків на надання первинної медичної допомоги населенню до 15.3 млрд грн і незначне скорочення обсягів медичної субвенції (на 1.9 млрд грн)

Читати далі

Виконання бюджету-2018: доходи за планом, проте ризики зберігаються

За перші 8 місяців цього року до Зведеного бюджету України надійшло 769.3 млрд грн доходів. Це на 15.3%, або ж на 102.2 млрд грн, більше, аніж за аналогічний період минулого року. Ці темпи наповнення зіставні з очікуваннями уряду на 2018 на рік (+15.3% р/р). Скорочення нерегулярних доходів, деякі прорахунки уряду та надмірний вплив парламенту на процес планування доходів вдалося компенсувати і завдяки нерегулярним джерелам доходів (як-от прибутки НБУ і НАК «Нафтогаз України») та економічним факторам (ріст цін, зростання прибутків підприємств, доходів громадян, ріст імпорту та зміцнення євро).

Читати далі

  •  


Розсилка: